Nuxe Huile Bronzante SPF 10 * 150 ML

Nuxe Huile Bronzante SPF 10 * 150 ML

Lekë 3,500.00
Title:  
Vaj me mbrojtje të ulët dhe efekt nxirës, për fytyrë dhe trupin.

150 ml

Nuxe Huile Bronzante SPF 10 mbron fytyrën dhe trupin nga rrezatimi i dëmshëm diellor dhe parandalon shfaqjen e rrudhave dhe njollave kafe në lëkurë.

E mban lëkurën të hidratuar dhe forcon ngjyrën e bronztë.

  • Ektraktet bimore të Orizit, Rozmarinës dhe Vitamina E me vetinë e tyre antioksidante, mbrojnë lëkurën nga fotoplakja.
  • Ekstraktet e lules Kau Pe, të njohur për vetitë e tyre zbutëse, qetësojnë ndjesitë e skuqjes dhe të parehatisë të lëkurës.
  • Glicerina dhe Uji nga bima e Zymbylit e mbajnë lëkurën të hidratuar.
  • Kombinimi i këndshëm i fragrancave të Vaniljes, Portokallit dhe bimës Tiare e bëjnë të parezistueshëm.

Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes.


Aplikojeni me sprucim para ekspozimit në diell dhe shijoni ndjesinë përthithjes nga lëkura , duke lënë një ndjesi butësie dhe asnjë shenjë shtrese të bardhë.

Për aplikimin në fytyrë sprucojeni në fillim në duar dhe përhapeni me kujdes në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syve.

Riaplikojeni disa herë në ditë, sidomos pas notit apo fshirjes me peshqir.

Aplikimi i një sasie të pamjaftueshme, redukton aftësinë mbrojtëse të produktit.

Për të gjitha tipet e lëkurës.

  • Pa alkool.
  • Pa Paraben.
  • Jo komedogjenik.
  • Fotostabël.


Shiko edhe