Nuxe Huile Prodigieuse Huile Seche Limited Edition * 100 ML

Lekë 4,000.00
Ngjyra:  
Vaj i thatë ushyqes dhe hidratues i trupit, fytyrës dhe flokëve.

100 ml

Zbuloni koleksionet Huile Prodigieuse®, me pamje të re të krijuar nga artistë të rinj nga shkolla franceze e dizajnit Penninghen: 

3 Vajra Limited Edition për t'u zhytur direkt në qetësinë dhe freskinë e bimëve. 

Rizbuloni formulën e vajit ikonik të thatë me shtatë vajra 100% botanik për të ushqyer, riparuar dhe zbukuruar fytyrën, trupin dhe flokët në një hap të vetëm. 

Prekja e thatë e paimitueshme dhe parfumi sensual i tij premtojnë kënaqësi të papërjetuar më parë.

Formula:
Formula e saj unike vegane kombinon 7 vajra të çmuar 100% botanikë me veti ushqyese, duke vepruar në afinitet me lëkurën:

  • Vaj hidratues Tsubaki;
  • Vaj riparues Argani;
  • Vaj ushqyes Macadamia;
  • Vaj zbutës Borago;
  • Vaj hidratues Kamelia;
  • Vaji mbrojtës i Lajthisë;
  • Vaji zbutës i Bajames së ëmbël.
Pa përbërës me origjinë shtazore.

Këshilla bukurie:

Përdorni Huile Prodigieuse® gjatë gjithë vitit, dimër dhe verë, në fytyrë, trup dhe flokë.

  • Në fytyrë, aplikojeni vetë ose përzieni disa pika në pëllëmbën e dorës me hidratuesin tuaj. Masazhojeni mbi fytyrën tuaj nga qendra në drejtim të kontureve të jashtme.
  • Aplikoni në trupin tuaj me lëvizje rrethore (bust, këmbë, etj.), duke i kushtuar vëmendje të veçantë zonave më të thata dhe/ose zonave të prekura nga strijat.
  • Në flokët tuaj, aplikojeni në gjatësi dhe majat aq shpesh sa të kërkohet. Për një efekt intensiv, aplikojeni një ose dy herë në javë si maskë në të gjithë flokët tuaj dhe lëreni për 10 minuta para se t'i lani me shampo.

Shiko edhe