Nuxe Milky Spray SPF 20 * 150 ML

Nuxe Milky Spray SPF 20 * 150 ML

Lekë 3,100.00
Title:  
Qumësht në formë spraj, me mbrojtje mesatare, për fytyrën dhe trupin.

150 ml

Nuxe Milky Spray SPF 20 mbron fytyrën dhe trupin nga rrezatimi i dëmshëm diellor dhe parandalon shfaqjen e rrudhave dhe njollave kafe në lëkurë.

  • Ektraktet bimore të Orizit, Rozmarinës dhe Vitamina E me vetinë e tyre antioksidante, mbrojnë lëkurën nga fotoplakja.
  • Ekstraktet e lules Kau Pe, të njohur për vetitë e tyre zbutëse, qetësojnë ndjesitë e skuqjes dhe të parehatisë të lëkurës.
  • Glicerina dhe Uji nga bima e Zymbylit e mbajnë lëkurën të hidratuar.
  • Kombinimi i këndshëm i fragrancave të Vaniljes, Portokallit dhe bimës Tiare e bëjnë të parezistueshëm.

Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes.


Aplikojeni me sprucim para ekspozimit në diell dhe shijoni ndjesinë përthithjes nga lëkura , duke lënë një ndjesi butësie dhe asnjë shenjë shtrese të bardhë.

Mos e spruconi produktin direkt në fytyrë. 

  • Jo komedogjenik.
  • Fotostabël.


Shiko edhe