Organic Shop Aloe & Bamboo Face Gel Mask * 75 ML

Organic Shop Aloe & Bamboo Face Gel Mask * 75 ML

Lekë 450.00
Title:  
Maskë hidratuese për fytyrën.

75 ml

Organic Shop Aloe & Bamboo Face Gel Mask është projektuar posaçërisht për hidratim intensiv të lëkurës. Falë teksturës së saj të lehtë si xhel dhe aromës së freskët me nota bimore dhe lulesh, kjo maskë do ta transformojë rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës në një ritual bukurie relaksues.

  • Përbërësi kryesor aktiv i kësaj maske për fytyrën është Xheli Organik i Aloe Vera. Xheli i aloes i jep lëkurës hidratim, parandalon tharjen dhe skuqjen, lehtëson irritimin dhe përshpejton shërimin e lëndimeve të vogla të lëkurës
  • Pluhuri Konjac masazhon butësisht lëkurën dhe stimulon mikroqarkullimin.
  • Panthenoli dhe Alantoina stimulojnë rigjenerimin dhe rinovimin e lëkurës.
  • Zinku parandalon bllokimin e poreve dhe shpërthimet për shkak të efektit të tij të fuqishëm anti-inflamator.

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë. 

Përhapeni në mënyrë homogjene dhe lëreni për 10 minuta. 

Shpëlajeni tërësisht ose hiqni mbetjet me një pecetë të lagur.

Shiko edhe