ESI Pappa Reale 1000 * 16

ESI Pappa Reale 1000 * 16

Lekë 1,550.00
Title:  
Suplement ushqimore me bazë hekuri, pelte mbretërore, në gjendje të forcojë mbrojtjen imunitare dhe ti japë energji organizmit, duke luftuar lodhjen fizike dhe mendore.

16 bustina

ESI Pappa Reale 1000 është një shtesë ushqimore me bazë Hekuri, Pelte Mbretërore, Polen, Acerola, Boronicë dhe Mjaltë Gështenje në gjendje të forcojë mbrojtjen imunitare dhe ti japë energji organizmit, duke luftuar lodhjen fizike dhe mendore. 

Një koncentrat lëndësh vitale që veprojnë në shëndetin e organizmit, duke favorizuar funksionin normal të sistemit imunitar, të qarkullimit të gjakut dhe tonicitetit normal të muskujve, duke stimuluar fizikun dhe mendjen.

  • Hekuri kontribuon në metabolizmin normal energjitik, duke stimuluar qelizat të prodhojnë energji për organizmin. Favorizon formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, duke kontribuar në oksigjenimin e rregullt të indeve, duke stimuluar funksionet konjitive.
  • Acerola ka një veprim tonik për trupin, duke stimuluar sistemin imunitar dhe prodhimin e kolagjenit falë përbërjes së lartë të Vitaminës C.
  • Boronica është e pasur me antioksidantë, të cilët veprojnë kundër radikaleve të lira dhe plakjes së trupit.
Doza e rekomanduar është 1 bustinë në ditë.

Shiko edhe