Pharmaceris A Lipo-Sensilium Multilipid Nourishing Face Cream * 50 ML

Pharmaceris A Lipo-Sensilium Multilipid Nourishing Face Cream * 50 ML

Lekë 3,073.00
Title:  
Krem ushqyes për fytyrën.

50 ML

Pharmaceris A Lipo-Sensilium Multilipid Nourishing Face Cream rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës së tepërt të ndjeshme të prirur ndaj reaksioneve alergjike, tharjes së tepërt, shkallëzimit dhe vrazhdësisë. Ky krem delikat me një përqendrim të lartë 8,5% dermo-lipide ushqen lëkurën dhe rimbush lipidet, duke forcuar mantelin hidro-lipidik epidermal dhe duke formuar një barrierë efektive që mbron lëkurën nga humbja e lagështirës dhe tharja e tepërt. 

  • Dyllët e acidit hialuronik dhe bimor eliminojnë ndjenjën e lëkurës së thatë dhe të ashpër. Të kombinuara me peptidet riparuese, ato nxisin rigjenerimin e epidermës, duke përmirësuar butësinë dhe elasticitetin e lëkurës. 
  • Formula inovative Imuno-Prebiotike e avancuar shkencërisht rregullon funksionin e sistemit imunitar të lëkurës dhe lehtëson irritimet. Stimulon rritjen e mikroflorës mbrojtëse fiziologjike të lëkurës për të ulur mbindjeshmërinë e lëkurës. 

Parandalon në mënyrë aktive irritimin, skuqjen, kruajtjen dhe djegien, duke promovuar një pamje dhe ndjesi të shëndetshme të lëkurës. Kremi përthithet shpejt dhe nuk kontribuon në bllokimin e poreve apo komedoneve. Është një bazë e shkëlqyer make-up. 

Përbërësit aktivë: 

  • Formula imuno-prebiotike një formulë që lehtëson irritimet dhe kontrollon mbindjeshmërinë e lëkurës. 
  • Formula Leukine-Barrier një formulë që rikthen ekuilibrin e sistemit imunitar të lëkurës dhe qetëson irritimet. 
  • 8.5% dermo-lipide një përbërje lëndësh ushqyese që nxisin rigjenerimin dhe plotësojnë lagështinë e lëkurës dhe nivelet e lipideve; ato formojnë një barrierë që mbron lëkurën nga humbja e lagështirës dhe thatësia e tepërt.


Përdorimi:

  • Pastroni lëkurën e fytyrës duke përdorur produkte Pharmaceris a dhe aplikoni kremin.
  • Përdoreni çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit.

Shiko edhe