Pharmaceris Octopirox Soothing Face Cream SPF 15 * 30 ML

Pharmaceris Octopirox Soothing Face Cream SPF 15 * 30 ML

Lekë 2,590.00
Title:  
Një krem me veti qetësuese, hidratuese dhe rimbushëse për lëkurën e prekur nga aknet. 

30 ml

Pharmaceris Octopirox Soothing Face Cream SPF 15  është një krem me veti qetësuese, hidratuese dhe rimbushëse për lëkurën e prekur nga aknet. Kremi rikthen ekuilibrin e shëndetshëm hidro-lipidik në lëkurë dhe forcon barrierën e saj mbrojtëse. 

Formula e tij përmban kompleksin Octopirox® me aktivitetin e tij të fuqishëm antibakterial duke parandaluar përsëritjen e simptomave të dermatitit seborrhoeic. Kremi normalizon sekretimin e sebumit dhe një efekt mat në lëkurë. për të siguruar një efekt mattifikues. Përmban SPF 15 e cila e mbron lëkurën nga rrezatimi UVA/UVB.

Aplikojeni produktin në lëkurë të pastruar më parë dhe masazhojeni butësisht me gishta derisa të përthithet plotësisht.

Shiko edhe