Pharmaceris R Rosalgine Active + Ultra Gel * 30 ML

Pharmaceris R Rosalgine Active + Ultra Gel * 30 ML

Lekë 3,292.00
Title:  
Formulë e destinuar për kujdesin e lëkurës me simptoma të rosacea, të prirur për skuqje, eritemë të vazhdueshme dhe paroksizmale dhe lezione papulopustulare.

30 ml

Pharmaceris R Rosalgine Active + Ultra Gel, formulë e destinuar për kujdesin e lëkurës me simptoma të rosacea, të prirur për skuqje, eritemë të vazhdueshme dhe paroksizmale dhe lezione papulopustulare.
Xhel i koncentruar i bazuar në një kombinim të azeloglicinës, AgascalmTM, ujit të lajthisë dhe ekstraktit Centella asiatica ka veti kundër akneve, redukton lezionet papulopustulare, parandalon qëndrueshmërinë e eritemës dhe ka një efekt qetësues dhe qetësues.

  • Azeloglicina e përmbajtur në formulë - një kombinim i glicinës hidratuese dhe acidit azelaik që rregullon sebumin - hidraton, zbut, redukton papulat dhe puçrrat duke minimizuar rrezikun e përkeqësimit të simptomave të akneve.
  • AgascalmTM redukton vazodilatimin afatgjatë, neutralizon efektet negative të stresit psikologjik në lëkurë, si inflamacioni dhe skuqja, duke ndihmuar në eliminimin e simptomave ekzistuese dhe rikthen hidratimin dhe rehatinë e duhur të lëkurës.
  • Ekstrakti i Centella ka një efekt qetësues, duke reduktuar dukshmërinë e telangiektazisë dhe lezioneve papulopustulare.
  • Falë vetive të ujit të lajthisë së shtrigës, xheli përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurë, gjendjen dhe ngjyrën e saj.

  • Përgatitni lëkurën duke e pastruar me produktin e serisë R dhe më pas shpërndajeni xhelin.
  • Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje nën kremin ekzistues të kujdesit.
  • Është një bazë e shkëlqyer për grimin.

Shiko edhe