Pharmaceris T Anti-Acne Normalizing Face Cream SPF 20 * 50 ML

Pharmaceris T Anti-Acne Normalizing Face Cream SPF 20 * 50 ML

Lekë 3,069.00
Title:  
Krem hidratues dhe mbrojtës ndaj diellit për lëkurë mikse dhe të yndyrshme.

50 ml

Pharmaceris T Anti-Acne Normalizing Face Cream SPF 20 rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurave të prirura ndaj akneve, të yndyrshme dhe të kombinuara me tendencë për shkëlqim dhe shpërthime të herëpashershme (të shkaktuara nga stresi, agresorët mjedisorë dhe ndryshimet hormonale).
Rekomandohet për lëkurën me strukturë johomogjene dhe pore të zgjeruara të lëkurës.

Veprimi:

 • Kremi është krijuar për të reduktuar njollat ​​e akneve, për të përmirësuar poret e lëkurës dhe për të siguruar mbrojtje të përditshme nga rrezatimi UVA dhe UVB.
 • Falë formulës së tij inovative Pore-Diminish, kremi në mënyrë efektive hap dhe pastron poret e lëkurës, duke zvogëluar madhësinë e tyre dhe duke minimizuar pamjen e tyre.
 • Agjentët e avancuar kundër akneve (esteri i acidit tartarik dhe pirokton olamina) normalizojnë funksionin e gjëndrave dhjamore, duke reduktuar sekretimin e tepërt të sebumit dhe nxisin eliminimin e shpërthimeve të akneve. Acidi citrik eksfoliron butësisht epidermën, zbut dhe ndriçon lëkurën dhe barazon tonin e lëkurës.
 • Kremi hidraton në mënyrë efektive lëkurën dhe rikthen një ekuilibër të shëndetshëm të lipideve/lagështisë. E lë lëkurën të lëmuar dhe të rigjeneruar, me një fund mat që zgjat për një kohë të gjatë.
 • Produkti përthithet lehtësisht, nuk bllokon poret e lëkurës dhe nuk e bën lëkurën të thatë dhe të tendosur.
Përbërësit:
 • Formula e Zvogëlimit të Poreve në mënyrë efektive zhbllokon dhe pastron poret e lëkurës, duke zvogëluar madhësinë dhe dukshmërinë e tyre.
 • Acid Citrik eksfolion butësisht epidermën duke e bërë lëkurën e prirur ndaj akneve të duket më e ndritshme dhe më e lëmuar.
 • Pirokton Olamine ka efekt antibakterial, rikthen ekuilibrin natyral të mikroflorës së lëkurës, duke reduktuar eksfolimin e lëkurës dhe duke parandaluar rikthimin e saj. Ndihmon në eliminimin e papulave dhe pustulave.
 • Acidi Tartarik siguron hidratim të thellë për lëkurën duke e bërë atë më të lëmuar dhe më të butë. Ka efekt keratolitik, rregullon sekretimin e sebumit dhe pakëson lezionet e lëkurës.

 • Aplikojeni kremin në lëkurën e fytyrës pas pastrimit.
 • Shmangni zonën e syve.
 • Përdoreni çdo ditë në mëngjes.
 • Është perfekt si bazë make-up.

Shiko edhe