Pharmaceris T Anti-Comedone Cream * 40 ML

Pharmaceris T Anti-Comedone Cream * 40 ML

Lekë 3,370.00
Title:  
Krem anti-akne për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.

40ml

Pharmaceris T Anti-Comedone Cream është një kujdes i përditshëm për lëkurën e fytyrës me problemin e proliferimit të tepërt të qelizave epidermale dhe sekretimit të tepërt të sebumit.
Rekomandohet për lëkurë të yndyrshme dhe të kombinuar të prirur ndaj poreve të bllokuara të lëkurës, pika të zeza dhe/ose pika të bardha, plagët e akneve komedonale pas akneve dhe hiperpigmentim i mbisekretimit të sebumit.
Veprimi:

 • Formula zvogëlon numrin dhe madhësinë e pikave të zeza dhe të bardha, duke minimizuar poret e lëkurës dhe shfaqjen e shenjave pas akneve.
 • Normalizon deskuamimin dhe zhbllokon poret për të nxitur lirimin e sebumit të bllokuar.
 • Duke reduktuar ndjeshëm sekretimin e sebumit, në mënyrë efektive ndalon shkëlqimin dhe parandalon zhvillimin e lezioneve të reja të akneve.
 • E barazon tonin e lëkurës (lehtëson hiperpigmentimin pas akneve).
 • Zbut skuqjen dhe nxit rigjenerimin e lëkurës.
 • Në mënyrë efektive pengon rritjen e baktereve që shkaktojnë akne (Cutibacterium acnes).
Përbërësit:
 • ACIDI SHIKIMIK ka një efekt të fortë antibakterial dhe anti-akne dhe hap poret. Përveç kësaj, hidraton dhe rigjeneron lëkurën, duke e lënë atë të lëmuar në prekje. Acidi shikimik frenon në mënyrë efektive aktivitetin e tirozinazës, e cila luan një rol në procesin e formimit të melaninës. Kjo do të thotë se mund të zvogëlojë në mënyrë efektive zbardhjen dhe të parandalojë shfaqjen e tij.
 • DIGLICINAT AZELOYL KALIUM, molekula kombinon acidin azelaik dhe glicinë, është më e butë për lëkurën sesa acidi i pastër azelaik dhe ka veti më të mira hidratuese. Redukton sekretimin e sebumit, duke penguar shkëlqimin e tepërt të lëkurës. Hidraton dhe zbut lëkurën duke përmirësuar elasticitetin dhe densitetin e saj. Përmbajtja e glicinës siguron efekte hidratuese dhe rrit plasticitetin e shtresës së korneumit.
 • NIACINAMIDE lufton aknet falë vetive të tij anti-inflamatore dhe normalizon sekretimin e sebumit. Përmirëson strukturën e lëkurës dhe ka një efekt anti-plakje, ndërsa zbardh njollat.

 • Përdoreni çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit në lëkurën e pastruar të fytyrës, duke shmangur zonën e syve.
 • Mund të përdoret si bazë grimi.
 • Ju mund të përjetoni një rrjepje të dukshme të përkohshme të lëkurës, e cila është një shenjë se kremi po funksionon.

Shiko edhe