Pharmaceris T Puri-Sebogel Antibacterial Face Gel Wash * 190 ML

Pharmaceris T Puri-Sebogel Antibacterial Face Gel Wash * 190 ML

Lekë 2,480.00
Title:  
Xhel pastrues për lëkurat e prirur ndaj akneve dhe rikthen ekuilibrin e duhur të florës së saj bakteriale.

190 ml

Falë vetive të tij antibakteriale, xheli pastron lëkurën e prirur ndaj akneve dhe rikthen ekuilibrin e duhur të florës së saj bakteriale.
Salicilati i natriumit dhe acidi mandelik eksfolojnë butësisht qelizat e vdekura të epidermës dhe zvogëlojnë shfaqjen e akneve.

Baza e xhelit përbëhet nga agjentë pastrimi jashtëzakonisht të butë të cilët nuk cenojnë barrierën mbrojtëse natyrore të lëkurës. 

Acidi Mandelik i cili ka veti antibakteriale rregullon sekretimin e sebumit dhe parandalon komedonet dhe shenjat ​e reja të akneve.

  • Acid Mandelik – është një acid hidroksi aromatik me efekt antibakterial. Ai eksfolion dhe rigjeneron epidermën, rregullon formimin e komedoneve, duke minimizuar dukshmërinë e tyre dhe shpeshtësinë e shpërthimeve.
  • Acidi salicilik – eksfolion butësisht qelizat e vdekura epidermale. Rivendos teksturën e njëtrajtshme të lëkurës dhe siguron një pamje të shëndetshme. Pastron në mënyrë efektive lëkurën.
  • Dylli mangos – është një hidratues i fuqishëm që depërton në shtresat e thella të lëkurës dhe rimbush lipidet. Mbron epidermën dhe promovon rigjenerimin e saj.
  • Testuar dermatologjikisht
  • Testuar klinikisht

Hidhni një sasi të vogël të xhelit në duart tuaja dhe lani fytyrën me ujë, duke shmangur zonën e syve. Përdoreni çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Shiko edhe