Pharmaceris T Sebo Almond Peel Exfoliating Night Cream * 50 ML

Pharmaceris T Sebo Almond Peel Exfoliating Night Cream * 50 ML

Lekë 3,340.00
Title:  
Krem nate për kujdesin e përditshëm të lëkurës së prirur ndaj akneve, lëkurës së yndyrshme, lëkurës me ngjyrë të pabarabartë, si dhe lëkurës që shfaq shenja plakjeje.

50 ml

Pharmaceris T Sebo Almond Peel Exfoliating Night Cream është një krem nate për kujdesin e përditshëm të lëkurës së prirur ndaj akneve, lëkurës së yndyrshme, lëkurës me ngjyrë të pabarabartë, si dhe lëkurës që shfaq shenja plakjeje.
Kremi mund të përdoret në mënyrë të sigurt gjatë gjithë vitit. Në verë rekomandohet përdorimi i një kremi me të paktën SPF 20.
Acidi mandelik eksfoliron butësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës. Për më tepër, pastron poret e lëkurës dhe i bën ato të duken dukshëm më të vogla.
Ndihmon në zbutjen e lezioneve të akneve dhe përshpejton rigjenerimin e epidermës.
Parandalon shenjat e akneve dhe zbardhjen e ngjyrës.
Përqendrimet e larta të acidit ndihmojnë në ndriçimin e njollave të errëta ekzistuese të shkaktuara nga aknet.
I kombinuar me proteinat e bajameve të ëmbla, kremi parandalon shenjat e hershme të plakjes dhe e bën strukturën e lëkurës të lëmuar dhe të barabartë.
Përbërësit aktivë:

  • 10% Acid Mandelik është një acid aromatik hidroksi me efekt antibakterial. Eksfoliron dhe rigjeneron epidermën. Rregullon formimin e komedoneve, duke minimizuar dukshmërinë e tyre dhe shpeshtësinë e shpërthimeve të akneve. Ajo minimizon shenjat e plakjes. Ajo barazon strukturën e lëkurës dhe ndihmon në zbutjen e çngjyrosjes pas akneve.
  • Proteinat e bajameve të ëmbla lëmon lëkurën duke e bërë më të shtrënguar për t'i dhënë lëkurës tuaj një pamje të freskët dhe të pushuar mirë.

  • Aplikojeni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve dhe gojës.
  • Përdoreni çdo ditë para gjumit, ose siç rekomandohet nga një dermatolog.
  • Kur përdorni produktin, mund të përjetoni skuqje të përkohshme të lëkurës, që është një reagim natyral.

Shiko edhe