Power Of Nature Multi + Multi Time * 60

Power Of Nature Multi + Multi Time * 60

Lekë 1,800.00
Title:  
Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale.

60 tableta

Power Of Nature Multi + Multi Time është një multivitaminë e krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat ditore të të rriturve. Me një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë. Tabletat e lëshuara në kohë ofrojnë çlirim gradual dhe në këtë mënyrë përthithje më të mirë të përbërësve aktivë.

Ajo siguron:

 • Vitaminat B6, B12 dhe Magnezi: Funksionimi normal i sistemit nervor. 
 • Zinku: Funksioni normal kognitiv dhe ruajtja e niveleve normale të testosteronit në gjak. 
 • Vitaminat B1 dhe B2: Metabolizmi energjitik.
 • Niacina dhe Biotina: Funksion psikologjik normal.
 • Acidi Pantotenik dhe Acidi Folik: Reduktimi i lodhjes.
 • Vitamina B1: Funksionimi normal i zemrës. 
 • Vitamina E dhe Seleniumi: Mbron qelizat nga stresi oksidativ.
 • Hekuri: Transferimi normal i oksigjenit në trup. 
 • Vitamina C: Formimi normal i kolagjenit për funksionimin normal të kockave, kërcit, dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
 • Kalçiumi, Mangani dhe Vitamina D3: Mirëmbajtja e kockave.
 • Fosfori: Ruajtja e dhëmbëve dhe kockave normale.
 • Vitamina D3: Ndihmon në reduktimin e rrezikut të rënies që lidhet me paqëndrueshmërinë posturale dhe dobësinë e muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart.
 • Vitamina D3, Magnez dhe Kalçium: Funksioni normal i muskujve.
 • Vitamina C, Zink dhe Vitamina D3: Funksionimi normal i sistemit imunitar.
 • Vitamina A: Ruajtja e shikimit normal. 
 • Kromi: Ruajtja e niveleve normale të glukozës në gjak.
 • Bakri: Pigmentim normal i flokëve.

Merrni 1 tabletë, mundësisht para vaktit si shtesë ushqimore ose në përputhje me udhëzimet e mjekut tuaj.

Shiko edhe