Vitabiotics Ultra Vitamin D3 1000 IU * 96

Vitabiotics Ultra Vitamin D3 1000 IU * 96

Lekë 1,500.00
Title:  
Suplement ushqimore me bazë Vitaminë D që luan një rol të rëndësishëm në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve, gjithashtu luan një rolë mbështetës në funksionimin normal të sistemit imunitar.

1000 iu 96 tableta

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna e gjetur në ushqime si kërpudhat, peshku, gjalpi dhe e verdha e vezës.

Vitamina D ka funksione dhe përfitime më shumë se cdo vitaminë tjetër.

Ajo kontribuon në:

 • Mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve.
 • Përthithjen e kalciumit dhe fosforit.
 • Funksionimin normal të muskujve.
 • Nivele normale të kalciumit në gjak.
 • Funksionimin e sistemit imunitar.
 • Procesin e ndarjes qelizore.
Për personat mbi 60 vjec, është parë se marrja e përditshme e vitaminës D nga të gjithë burimet ndihmon në reduktimin e rënies lidhur me paqëndrueshmërine posturale dhe dobësine e muskujve. Rrëzimi është një faktor rreziku për fraktura të kockave për meshkujt dhe femrat mbi 60vjeç .

 • E përshtatshme për vegjetarianë.
 • Pa ngjyrues artificialë.
 • Pa konservantë.
 • Pa laktozë.
 • Pa gluten.
 • Pa kripë ose maja.
 • Nuk është e testuar në kafshë .
 • Pa Laktoze, Pa Gluten.Këshillohet marrja e 1 tablete në ditë.Shiko edhe