Uriage Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum * 30 ML

Uriage Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum * 30 ML

Lekë 4,900.00
Title:  
Serum zbutës për lëkurën e maturuar.

30 ml

Uriage Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum, ky serum zbutës intensiv forcues vepron njëkohësisht në rrudhat, qëndrueshmërinë dhe agresionin e përditshëm të lëkurës: dritën blu, rrezet UV, ndotjen, stresin, lodhjen. Lëkura është më e butë dhe më e fortë; tiparet duken të zbutura. Konturet e fytyrës përcaktohen më mirë dhe cilësia e lëkurës rinovohet. Efekti tensor.

Përbërësit aktivë të njohur kundër plakjes: [RETINOL + ACIDI HIALURONIK + AHA]

KORRIGJIMI I RRUDHËVE
Formula e tij e pasuruar me përbërës aktivë kundër plakjes [retinol + acid hialuronik] zvogëlon shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave, lufton humbjen e tonit dhe mungesën e qëndrueshmërisë.

MBROJTJE KUNDËR PLAKJES
Lëkura mbrohet nga efektet e dëmshme të ndotjes dhe dritës blu nga teknologjia Blue Light Barrier.

PERFORCUES
Sinergjia e retinolit dhe AHAs rrit elasticitetin dhe përmirëson strukturën e lëkurës.

TOLERANCË E LARTË
Uji Termal Uriage zbut dhe qetëson të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato të ndjeshme.

  • Aplikoni serumin në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, para kremit.
  • Shmangni kontaktin me sytë.
  • Në rast thumbimi, shpëlajeni me ujë të bollshëm. 
  • Për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe të ndjeshme. I testuar nën kontroll dermatologjik.

Shiko edhe