Uriage Eau Thermal Glow Up Water Essence * 100 ML

Uriage Eau Thermal Glow Up Water Essence * 100 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Hidraton intensivisht dhe zbulon shkëlqimin natyral të lëkurës. 

100 ml

Uriage Eau Thermal Glow Up Water Essence është e pasur me Minerale, Kalcium dhe Magnezium, për të forcuar barrierën e hidratimit. 

  • E pasur me Acid Hialuronik me peshë të lartë molekulare , ekstrakt të pemës së mëndafshi dhe prebiotik, The Glow up Water Essence hidraton intensivisht dhe zbulon shkëlqimin natyral të lëkurës.
  • Tekstura unike e ujit shkrihet menjëherë në lëkurë pa lënë film vajor, për një ndjesi gjallëruese freskuese.

Hidraton & përforcon barrierën kutane
• Uji Termal përforcon barrierën dhe hidratimin e lëkurës.
• Probiotiku [Inulina] ka një rol përcaktues në balancimin e barrierës së lëkurës.

Ofron shkëlqim
• Ekstrakti i Pemës së Mëndafshit detoksifikon qelizat për të zbutur ngjyrën dhe për të rritur shkëlqimin.
• Acidi Hialuronic ka hidratim të menjëhershëm. Shkëlqim dhe butësia.


Aplikojeni në mëngjes dhe/ose mbrëmje në të gjithë fytyrën, vetëm ose të kombinuar me kujdesin tuaj të përditshëm të lëkurës në një lëkurë të pastruar dhe të thatë në mënyrë perfekte. 

Shmangni kontaktin me sytë.

  • Hapi i parë: Vendosni disa pika Essence në pëllëmbën e dorës.
  • Hapi i dytë: Fërkoni duart së bashku.
  • Hapi i tretë: Aplikoni në fytyrën tuaj duke filluar nga qendra me pas në skaje.


Shiko edhe