Uriage Roseliane Anti Redness Cream *40ML

Lekë 2,000.00
Title:  
Krem me konsistence të lehte dhe jo të yndyrshme që pengon faktorët që shkaktojnë rosacea dhe mbron sistemin vaskular të lëkurës.

40 ml

Krem me konsistencë ​jo të yndyrshme që pengon faktorët kryesorë që shkaktojnë rosacea dhe mbron sistemin vaskular të lëkurës.

Pas aplikimit lëkura ndihet më e butë dhe e hidratuar.
Riparon dhe forcon barrierën e lekures:

  • I pasur me Ujë Termal Uriage me veti hidratuese dhe qetësuese, dhe Cerasterol-2F që ristrukturon në mënyrë të qëndrueshme barrierën lëkurore, ky krem ​​hidraton dhe siguron rehati të menjëhershme dhe të qëndrueshme të lëkurës.
Forcon muret vaskulare
  • Ekstraktet e algave të kuqe forcojnë muret e enëve të gjakut, duke zvogëluar pamjen e tyre në sipërfaqen e lëkurës.
Rivendos dhe forcon barrierën imunologjike
  • Një patentë e re që kombinon kompleksin TLR2 dhe kompleksin SK5R për të rregulluar aktivitetin e Kallikrein-5, një proteazë që shkakton inflamacion dhe probleme vaskulare, dhe siguron veprim qetësues shumë efektiv.

Të aplikohet çdo ditë në të gjithë fytyrën, duke shmangur konturin e syve. Duhet të përdoret dy herë në ditë për të qenë efektiv.

Shiko edhe