Uriage Roseliane CC Cream SPF 30 * 40 ML

Lekë 2,150.00
Title:  
Krem hidratues, jo i yndyrshëm që siguron kombinimin optimal të mbulimit të lëkurës,hidratimin dhe qetësimit.

40 ml

Krem hidratues, jo i yndyrshëm që siguron kombinimin optimal të mbulimit të lëkurës,hidratimin dhe qetësimit.

Pas aplikimit lëkura ndihet më e butë dhe e hidratuar.
Riparon dhe forcon barrierën e lekures:

  • I pasur me Ujë Termal Uriage me veti hidratuese dhe qetësuese, dhe Cerasterol-2F që ristrukturon në mënyrë të qëndrueshme barrierën lëkurore, ky krem ​​hidraton dhe siguron rehati të menjëhershme dhe të qëndrueshme të lëkurës.
Forcon muret vaskulare
  • Ekstraktet e algave të kuqe forcojnë muret e enëve të gjakut, duke zvogëluar pamjen e tyre në sipërfaqen e lëkurës.
Rivendos dhe forcon barrierën imunologjike
  • Një patentë e re që kombinon kompleksin TLR2 dhe kompleksin SK5R për të rregulluar aktivitetin e Kallikrein-5, një proteazë që shkakton inflamacion dhe probleme vaskulare, dhe siguron veprim qetësues shumë efektiv.
Mbron nga rrezet UVA/UVB
  • Filtri mbrojtës me tolerancë të lartë krijon një ekran kundër rrezeve UVA/UVB.
Rregullon tonin e lëkurës dhe ndriçon ngjyrën
  • Pigmentet minerale korrigjojnë menjëherë skuqjen, si dhe lë një ngjyrë të njëtrajtshme në lëkurë.

Të aplikoni çdo ditë në të gjithë fytyrën.

Shiko edhe