Uriage Tolederm Fresh Soothing Eyecare * 15 ML

Lekë 1,850.00
Title:  
Krem për zonën e syve që zbut, hidraton, mbron dhe siguron rehati afatgjatë ndaj konturit të ndjeshëm të syve.

15 ml

Uriage Tolederm Fresh Soothing Eyecare, krem për zonën e syve që zbut, hidraton, mbron dhe siguron rehati afatgjatë ndaj konturit të ndjeshëm të syve të lëkurave intolerante, hiper-reaktive dhe alergjike.

Falë formulës së tij prej 3 përbërësish aktivë natyrorë: Ujë Termal Uriage + Bimë Squalane + Algat Poliuronide, ky krem forcon barrierën e lëkurës dhe rrit pragun e tolerancës për të ndihmuar në kontrollin e ndjenjave të acarimit, shpimit, nxehtësisë dhe/ose shtrëngimit.

Kontrollon Reaktivitetin e Lëkurës

  • Kjo treshe e përbërësve aktivë natyrorë kufizon depërtimin e stimujve irritues në sipërfaqen e lëkurës. Ujë termal Uriage kontrollon 3 neuro-receptorët që përfshhen në mekanizmat e ndjeshmërisë së lëkurës për të rritur pragun e saj të tolerancës.
  • Poliuronidet e Algave anti-irrituese të kombinuara me Ujin Termal Uriage natyral qetësojnë menjëherë dhe ndjeshëm shqetësimet.
  • Formula e saj e freskët e pasuruar me perla korrigjuese zbeh rrathët e errët dhe zvogëlon fryrjet nën sy.Të aplikohet butësisht në mëngjes dhe/ose mbrëmje në zonën e konturit të syve.

Shiko edhe