Uriage Xemose Cleansing Soothing Oil * 500 ML

Uriage Xemose Cleansing Soothing Oil * 500 ML

Lekë 1,750.00
Formëdoza:  
Vaj pastrues, mbrojtës ndaj tharjes apo irritimeve, ideal për lëkurë të thatë në atopike.

200 ml, 500 ml

Uriage Xemose Cleansing Soothing Oil është një vaj pastrues për trupin dhe fytyrën e thatë me tendencë atopike.

Redukton ndjesinë e kruarjes së lëkurës duke e mbajtur të butë dhe hidratuar atë.

Vaji, në kontakt me ujin kthehet në një krem delikat shkumues, i cili pastron në mënyrë delikate lëkurën. 

  • I pasur me agjentë lipidikë, si Glicerina dhe Vaji i Mjedrës, të cilët rigjenerojnë barrierën lipidike të kompromentuar të lëkurës.
  • Uji Termal Uriage, i pasur me kripëra minerale jep ndjesi butësie dhe largon atë të kruarjes apo parehatisë së lëkurës.

Lëkura mbetet me një ndjesi butësie dhe rehatie.

Pa fragranca. Pa sapun. Hipoalergjik.

I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur.


Aplikojeni në lëkurë të njomë duke e masazhuar me delikatesë. Shpëlajeni pa e irrituar lëkurën.

Për bebe, fëmijë dhe të rritur. 

I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.

Shiko edhe