Vichy Ideal Soleil Anti-Taches SPF50+ * 50 ML

Vichy Ideal Soleil Anti-Taches SPF50+ * 50 ML

Lekë 3,500.00
Title:  
Krem me ngjyrë, me faktor mbrojtës ndaj diellit dhe efekt depigmentues.

50 ml

Vichy Ideal Soleil Anti-Taches SPF50+ është një krem me 3 funksione njëkohësisht.

  • Në sajë të përbërjes së tij me Rezorcinol zbeh njollat e lëkurës, që vijnë si pasojë e ekspozimit në diell ose ato të mbetura pas akneve.
  • Mbron lëkurën e fytyrës dhe qafës nga rrezatimet UVA/UVB. në sajë të faktorit 50 dhe spektrit të gjerë të mbrojtjes.
  • I pasur me pigmente minerale bën homogjenizimin e lëkurës, duke zbehur dhe maskuar problematikat e saj.
  • Prania e Ujit Mineral Vichy qetëson dhe redukton skuqjet.
Tekstura e lehtë dhe jo e yndyrshme e bën të përshtatshëm, për t'u përdorur në përditshmëri.

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Hipoalergjik.

Pa parabene.

Këshillohet aplikimi i produktit në fytyrë dhe qafë, çdo mëngjes , si hap i fundit i rutinës sëkujdesit ndaj lëkurës.

Riaplikohet disa herë në ditë për një mbrojtje sa më efikase.

Shmangni kontaktin me sytë.

Shiko edhe