Vichy Mineral Micellar Water Combination To Oily Skin* 400 ML

Vichy Mineral Micellar Water Combination To Oily Skin* 400 ML

Lekë 2,560.00
Title:  
Solucion micelar pastrues make-upi.

400 ml

Një pastrues i shpejtë dhe efektiv i krijuar për lëkurat e kombinuar dhe të yndyrshme.

  • Kjo formulë uji micellar përmban shumë përfitime, duke përfshirë pastrimin e lëkurës, heqjen e grimit të fytyrës dhe syve, pastrimin dhe matifikimin e të gjitha në një hap të thjeshtë.
  • Me ujë vullkanik Vichy të pasur me minerale për të ndihmuar në hidratimin dhe forcimin e barrierës së lëkurës. Acidi salicilik dhe acidi laktik kanë veti të buta eksfoluese për lëkurë më të butë dhe më të lëmuar.
  • Teknologji unike micellare që largon papastërtitë e shkaktuara nga faktorë ekspozues si ndotja e ajrit, duke e lënë lëkurën të pastër dhe rehat.
  • Tekstura freskuese e ngjashme me ujin pastron në mënyrë efektive lëkurën. Jo ngjitëse. Jo tharje.
  • Pa paraben dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Nuk kërkohet fërkim apo shpëlarje.
  • Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik.

Mëngjes dhe/ose në darkë - 7 ditë në javë.
- Lagni një pambuk.
- Pastroni butësisht dhe / ose hiqni make-upin nga fytyra dhe sytë tuaj.
- Pastroni përsëri fytyrën derisa pambuku të bëhet i pastër.
- Pastroni lehtë fytyrën me një peshqir të pastër pambuku.

Shiko edhe