Vichy Mineral Micellar Water Sensitive Skin *400 ML

Vichy Mineral Micellar Water Sensitive Skin *400 ML

Lekë 2,560.00
Title:  
Solucion micelar pastrues make-upi.

400 ml

Një pastrues i butë, por efektiv i krijuar për lëkura të ndjeshme.

  • Formula e ujit micellar që pastron lëkurën, heq grimin e fytyrës dhe syve dhe qetëson lëkurën në një hap të thjeshtë. Nuk kërkohet fërkim apo shpëlarje. Formula e testuar nga dermatologu me Panthenol (Vitaminë B5) dhe Ujë vullkanik Vichy të pasur me minerale për të ndihmuar në hidratimin dhe përforcimin e barrierës së lëkurës.
  • Largon papastërtitë e shkaktuara nga faktorë ekspozues si ndotja, duke e lënë lëkurën të ndihet e pastër, e forcuar dhe e qetësuar.
  • Teksturë freskuese e ngjashme me ujin në mënyrë efektive pastron lëkurën e ndjeshme.
  • Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik. Pa parabenë.

Të aplikohet në mëngjes dhe në darkë.

  • Lagni një pambuk me Sensibio H2O.
  • Pastroni butësisht dhe / ose hiqni make-upin nga fytyra dhe sytë tuaj.
  • Aplikojeni përsëri në fytyrë derisa pambuku të bëhet i pastër.
  • Pastroni lehtë fytyrën me një peshqir të pastër pambuku.

Shiko edhe