Vichy Normaderm Phytosolution Intensive Purifying Gel

Lekë 2,970.00
Size:  
Pastrues për lëkurat të yndyrshme, me pika të zeza, me tendencë për akne.

400 ml , 200 ml

Xhel pastrues për lëkurat e yndyrshme, të prirura nga aknet, i pasuruar me minerale dhe i pasur me probiotikë, që largon në mënyrë të përsosur papastërtitë dhe sebumin e tepërt.

Ky xhel është formuluar nga 3 përbërës aktivë të fuqishëm kundër njollave në një bazë pastrimi me bazë bimore me pH fiziologjik 5.5:

  • Zinku, një agjent anti-bakterial dhe anti-inflamator.
  • Bakri rregullon sebumin.
  • Probiotikët lejojnë të forcojnë barrierën e lëkurës.
  • Formula gjithashtu përmban Ujë Mineralizues Vichy.
Lëkura është e matifikuar dhe më pak e yndyrshme. Poret dhe pikat e zeza reduktohen. Struktura e lëkurës është e rafinuar.

Hipoalergjik (i formuluar për të minimizuar rrezikun e alergjisë).
I përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme. E testuar nën kontroll dermatologjik.

Prodhuar në Francë

Të aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurë,të shkumohet dhe shpëlajeni.

Shiko edhe