Vitabiotics Ultra Vitamin D3 4000 IU * 96

Vitabiotics Ultra Vitamin D3 4000 IU * 96

Lekë 3,500.00
Title:  
Suplement ushqimore me bazë Vitaminë D që luan një rol të rëndësishëm në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve, gjithashtu luan një rolë mbështetës në funksionimin normal të sistemit imunitar.

4000 iu 96 tableta

Vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna e gjetur në ushqime si kërpudhat, peshku, gjalpi dhe e verdha e vezës.

Vitamina D ka funksione dhe përfitime më shumë se çdo vitaminë tjetër.

Ajo kontribuon në:

  • Mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve.
  • Përthithjen e kalciumit dhe fosforit.
  • Funksionimin normal të muskujve.
  • Nivele normale të kalciumit në gjak.
  • Funksionimin e sistemit imunitar.
  • Procesin e ndarjes qelizore.
  • E përshtatshme për vegjetarianë.
  • Pa ngjyrues artificialë.Pa konservantë.Pa laktozë.Pa gluten.Këshillohet marrja e 1 tablete në ditë.

Shiko edhe