Vitabiotics Wellwoman 70+ * 30

Vitabiotics Wellwoman 70+ * 30

Lekë 1,500.00
Title:  

Wellwoman 70+ ofron një gamë gjithpërfshirëse prej 26 vitaminash, elemente dhe lëndë ushqyese të avancuara të formuluara specifikisht për të përmbushur nevojat e femrave mbi 70 vjeç.

 • Kjo formulë përmban nutrientë që ndihmojnë suportin për një mirëqënie të përgjithshme të zemrës, trurit, sistemit imunitar dhe funksioneve kognitive.
 • Pas të 70-ve është edhe më e rëndësishme të merrni nivelet e duhura të nutrientëve në dietën tuaj.
 • Wellwoman 70+ përmban tiaminë ( vitaminë B1), bakër dhe hekur që ndhmojnë në energji dhe vitalitet. Vitamina B6, B12 dhe acidi folik ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. (vitamina B2) ndihmojnë në energji.
 • Kjo formulë përfshin  Luteinë, Acid Alfa lipoik, Koenzimë Q10, L-karnitinë, dhe ALA.

Truri dhe sistemi nervor

 • Wellwoman 70+ përfshin hekur, jod dhe zink që kontribuojnë në funkionin kognitiv normal plus acid pantotenik që ndihmon në performancën mendore.
 • Wellwoman 70+ gjithashtu përmban vitaminë B6, biotinë dhe vitaminë C që ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Imuniteti

Imuniteti duhet të merret seriozisht ndërsa plakemi. Wellwoman 70+ përfshin vitaminat C, B12 dhe D plus mineralet zink dhe hekur që forcojnë sistemin imunitar.

Zemra

Wellwoman 70+ përmban hekur, vitaminë B2, B6 dhe B12 që ndihmojnë në formimin e qelizave të kuqe të gjakut, plus vitaminë B1 që ndihmon në mirëfunksionimin e zemrës. Formula përmban vitaminë C që rrit përthithjen e hekurit, shumë i rëndësishëm për vegjetarianët.

 • I përshtatshëm për vegjetarianë
 • Pa konservantë
 • Pa kripë ose maja
 • Pa laktozë
 • Pa gluten
 • Wellwoman 70+ nuk është testuar në kafshë


Këshillohet 1 tabletë në ditë me vaktin tuaj kryesor. 

Pijeni me ujë ose një pije të ftohtë. Nuk duhet të përtypet. 

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Të merret me stomakun plot.

Shiko edhe