Youth Lab Balance Mattifying Cream 50 ML

Lekë 3,190.00
Title:  
Krem me veprim hidratues, antioksidues, reduktues i yndyrës për lëkura të yndyrshme dhe me tendencë për akne.

50 ml

Balance Mattifying Cream for Oily Skin është një formulë e përparuar dhe efektive që ofron një efekt mat të qëndrueshëm në lëkurë. Kremi ka efekt hidratues, rregullon sekretimin e yndyrës (sebiumit) dhe qetëson irritimet e lëkurës. Zvogëlon madhësinë e poreve të zgjeruara duke përmirësuar mikroqarkullimin e lëkurës.

Ideal për lëkurat e yndyrshme dhe/ose me tendencë akneike.

Përbërësit Aktivë:
  • Betaina, Acidi Hialuronik dhe Vitamina F hidratojnë, mbrojnë dhe rigjenerojnë lëkurën, duke rikthyer elasticitetin e lëkurës.
  • Kompleksi i Enkapsuluar i Yam Wild, Jamballi, Zinku & Acidi Azelaik, rregullojnë dhe reduktojnë prodhimin e yndyrës (sebiumit).
  • Zinku, Acidi Azelaik, Jamballi & Vitamina F, ofrojnë veprim anti-bakterial dhe anti-inflamator.
  • Acidi Glikirretik, qetëson irritimet e lëkurës.
Testuar dermatologjikisht. Pa parabene dhe pa gluten. Jo-komedogjenik.


Aplikoni kremin në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte pas pastrimit të lëkurës. 

Shmang zonën përreth syve.

Shiko edhe