Youth Lab Blemish Cleansing Foam 150 ML

Lekë 2,490.00
Title:  
Shkumë larëse për lëkura të yndyrshme dhe me imperfeksione.

150 ml

Blemish Cleansing Foam është një shkumë pastruese efikase por e butë, që adreson të gjithë nevojat e lëkurës të yndyrshme ose me tendencë me akne, pavarsisht moshës, pasi vepron ndaj akneve të adoleshencës si dhe tek adultët.

Largon në mënyrë efektive papastërtitë, makjazhin dhe yndyrën e tepërt. Qetëson irritimin, hidraton dhe ekuilibron prodhimin e sebumit (yndyrës), duke parandaluar përsëritjen e imperfeksioneve në lëkurë.

Veprimi & Përbërësit Aktivë:

  • Mbrojtje antimikrobike falë përzierjes së Polisaharideve, të cilat parandalojnë ngjitjen e baktereve në lëkurë, duke krijuar një film mbrojtës dhe duke qetësuar aknet, lëkurën e irrituar.
  • Pastrimi falë kompleksit bio-teknologjik, antimikrobik Undecylenoyl Glycine, i cili mbron barrierën e lëkurës nga dehidrimi dhe normalizon prodhimin e sebumit (yndyrës).
  • Qetësues falë përzierjes së Polisaharideve dhe ekstraktit Sage, duke i dhënë qetësim të menjëhershëm lëkurës.
  • Hidratues falë agjentit natyror hidratues Betainë dhe aminoacidit Argininë, të cilët mbrojnë nga dehidrimi, duke ekuilibruar nivelet e lagështisë së lëkurës. Përveç kësaj, aminoacidi Argininë ndihmon në riparimin e dëmtimit qelizor të ADN-së dhe aktivizon sintezën e kolagjenit dhe elastinës.
-Testuar dermatologjikisht, nuk shkakton irritim, pa paraben, gluten dhe silikon.

-Ka një aromë të këndshme qitroje.

Aplikojeni larësin në fytyrë dhe qafë, mëngjes dhe në darkë.

Masazhojeni butësisht dhe më pas shplajeni me ujë të vakët.

Shiko edhe