Youth Lab Oil Free Compact Cream 10 GR

Lekë 3,180.00
Color:  
LIGHT
MEDIUM
DARK
Pudër kompakte për lëkura mikse dhe të yndyrshme, me efekt mbrojtës ndaj rrezeve UVA / UVB, veprim antioksidant dhe përfundim mat.

10 gram

Oil Free Compact Cream SPF 50 është një pudër për lëkura mikse dhe të yndyrshme, e cila siguron mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA & UVB. 

  • Ka një format që mund të merret me vete kudo, me pasqyrë dhe sfungjer aplikimi.
  • Tekstura e saj jo-vajore, përshtatet me çdo tonalitet të lëkurës duke dhënë një jep efekt nxirrës dhe përfundim mat. 
  • Minimizon shfaqjen e poreve të zgjeruara dhe imperfeksioneve në lëkurë.
  • Formulë e fuqishme antioksidante, e cila mund të përdoret çdo ditë dhe është e përshtatshme për lëkurat e yndyrshme dhe me tendencë akneike.

-Testuar dermatologjikisht. Pa paraben dhe pa gluten. Jo-komedogjenike.

Përbërësit Aktivë:

  • Amidoni i misrit redukton yndyrën e tepërt dhe jep efekt mat.
  • Vitamina Ε ka veprim antioksidues dhe rivendos elasticitetin e lëkurës.
  • Filtrat Natyralë UVΑ & UVB mbrojnë lëkurën nga rrezet e diellit.

Aplikojeni në të gjithë sipërfaqen e fytyrës, qafës dhe dekoltesë duke përdorur sfungjerin e aplikimit, 30 minuta para ekspozimit në diell. 

Riaplikojeni pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Shiko edhe