ActiKid Multi-Vitamin Drops * 25 ML

ActiKid Multi-Vitamin Drops * 25 ML

Lekë 1,560.00
Title:  
Suplement multivitaminik në formë pikash për fëmijë deri në 3 vjeç.

25 ml

ActiKid Multi-Vitamin Drops është një suplement ushqimor me kompleks vitaminash dhe mineralesh, me shije të këndshme frutash si luleshrydhe apo portokall, të përshtatshme për rritjen e shëndetshme të fëmijëve të grupmoshës 0-3 vjeç.

Ai përmban:

  • Vitaminë A, e cila është tepër e rëndësishme për mirëqënien e shikimit.
  • Vitaminë D, e cila ndikon në forcimin e kockave dhe të dhëmbëve.
  • Kompleksi i vitaminave B ndikon në mirëqënien e sistemit nervor, stimulon prodhimin e hemoglobinën, e cila mundëson transportin e oksigjenit në organizëm. Gjithashu ky kompleks ndikon në nxitjen e metabolizmit dhe forcimin e imunitetit.
  • Vitaminë C dhe E me veti të theksuara antioksidante, të cilat mbrojnë qelizat nga stresi oksidtaiv si edhe stimulojnë përgjigjen imunitare.
I përshtatshëm për vegjetarianët.

Pa xhelatinë. Pa Vaj Kikiriku. Pa ngjyrues artificialë. Pa ëmbëlsues artificialë. Pa konservantë. Pa Kripë dhe pa Gluten.

UDHËZIMET PËR PËRDORIM:
Shtrydhni pipetën në lëng për ta mbushur në dozën e duhur. Vendosini pikat direkt me pipetë në pjesën e pasme të gjuhës ose në shishe me qumësht ose pije.

  • Fëmijët mbi 1 vjeç: 1 ml/ çdo ditë.
  • Fëmijët nën 1 vjeç: 0.5 ml/çdo ditë.

Shiko edhe