Adrien Gagnon Vitamin C 500 MG * 120

Adrien Gagnon Vitamin C 500 MG * 120

Lekë 1,560.00
Title:  
Suplement ushqimor me bazë Vitaminën C në formë tabletash të përtypshme.

120 tableta

Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë që ndihmon në luftimin e radikaleve të lira, të cilat çojnë në stres oksidativ dhe plakje të parakohshme të qelizave.

Një nga funksionet kryesore është formimi i kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurë dhe kocka të shëndetshme.

Vitamina C luan një rol thelbesor në funksionimin e qelizave të bardha të gjakut, të cilat janë komponentë vitalë për sistemin imunitar. Kjo formulë vjen në formë tabletash të përtypshme me shije boronice.

  • E përshtatshme për veganë
  • Pa gluten
  • Pa OMGJ
  • Pa derivate të bulmetit
  • Pa sheqer
  • Pa ngjyrues
  • Pa aromatizues artificialë


Doza e rekomanduar është1 deri 2 tabletave të përtypshme në ditë pas ushqimit.

Shiko edhe