Caudalie Premier Cru La Creme * 50 ML

Caudalie Premier Cru La Creme * 50 ML

Lekë 11,500.00
Title:  
Krem luksoz me efekt anti-rrudhë.

50 ml

Caudalie Premier Cru La Creme është një krem luksoz kundër plakjes i mundësuar nga teknologjia e patentuar TET8™ për të korrigjuar 8 shenjat e plakjes pa kompromis: rrudha të thella, linja të holla, qëndrueshmëri, vëllim, elasticitet, njolla të errëta, hidratim, shkëlqim.
Përbërësit:

  • Acidi Hialuronik: 100% me origjinë natyrale dhe i prodhuar nga bioteknologjia, zbut dhe hidraton sipërfaqen e lëkurës.
  • Viniferine: Një përbërës i patentuar nga Caudalie, që rrjedh nga lëngu i hardhisë, i cili siguron një veprim të jashtëzakonshëm korrigjues të njollave të errëta që është 62 herë* më efektiv se vitamina C. *Testi in vitro mbi veprimin frenues të Viniferinës në tirozinazën.
  • Teknologjia e patentuar TET8™: 10 vjet kërkime ishin të nevojshme për të patentuar këtë teknologji revolucionare, duke e lidhur Resveratrolin me Honokiol (ekstraktimi i gjelbër i Magnolia). Ai rrit aktivitetin e enzimës TET dhe vepron në proteinat rinore për të korrigjuar 8 shenjat e plakjes.

Përdorimi:

  • Aplikoni kremin Premier Cru në mëngjes dhe në mbrëmje, në fytyrë dhe qafë, vetëm ose pas serumit tuaj.

Shiko edhe