Dermedic Baby Linum Emolient Moisturizing and Soothing Cream * 100 ML

Dermedic Baby Linum Emolient Moisturizing and Soothing Cream * 100 ML

Lekë 1,180.00
Title:  
Krem hidratues dhe zbutës për lëkurën delikate të bebeve.

100 ml

Dermedic Baby Linum Emolient Moisturizing and Soothing Cream, një krem hidratues, qetësues, balancues i lipideve, mund të aplikohet që në ditën e parë të jetës së foshnjës.

Përbërësit aktiv si: 

  1. Vai i Lirit me acide yndyrore të pangopura Omega-3, Omega-6 dhe Omega-9
  2. Vaj Bajame, 
  3. Vaj Ulliri, Allantoinë, 
  4. D-Panthenol, 
  5. Vitaminë E, 
  6. Glicerinë;
Bëjnë të mundur hidratimin për një kohë të gjatë si edhe rimbushjen e mungesës e lipideve të lëkurës. Ky kombinim përbërësish ka efekte anti-inflamatore dhe antipruritike. Gjithashtu me efektin qetësues, rrit imunitetin natyral të lëkurës.

Hipoallergjike. Për fytyrën dhe trupin.

Aplikoni butësisht në lëkurën e pastruar të fytyrës dhe / ose trupit. 

Rekomandohet ta përdorni disa herë në ditë për efekt më të mirë.

Shiko edhe