Dermedic Baby Linum Emolient Special Protective Cream * 50 G

Dermedic Baby Linum Emolient Special Protective Cream * 50 G

Lekë 1,200.00
Title:  
Krem mbrojtës dhe zbutës për lëkurën delikate të bebeve.

50 g

Dermedic Baby Linum Emolient Special Protective Cream mund të aplikohet që nga dita e parë e jetës së foshnjës.

Përbërësit aktivë: Vaj Liri që përmban acide yndyrore të pangopura Omega-3, Omega-6 dhe Omega-9, Filtra Minerale, Vaj mineral, Vaj Ulliri, Alantoinë, D-Panthenol, Vitaminë E, Glicerinë, Betainë, Gjalp Shea bëjnë që produkti të ketë një sërë efektesh pozitive. Ai:

  • Formon një barrierë mbrojtëse në lëkurën delikate të foshnjës.
  • Mbron nga rrezatimi UVA dhe UVB (filtrat minerale të përdorur në krem nuk depërtojnë në lëkurën delikate të foshnjës, duke formuar një barrierë mbrojtëse në sipërfaqen e saj që kap dhe reflekton rrezet UV).
  • Heq acarimin dhe skuqjen e lëkurës.
  • Ka një efekt qetësues në lëkurë, duke rritur imunitetin e saj natyror.
  • Siguron nivelin e dëshiruar të hidratimit të lëkurës.
  • Hipoalergjik.

Aplikoni butësisht në lëkurë gjatë gjithë ditës dhe lëreni derisa të absorbohet.

Shiko edhe