Frezyderm Baby Hydra Milk * 200 ML

Frezyderm Baby Hydra Milk * 200 ML

Lekë 1,615.00
Title:  
Emulsion hidratues trupi për bebet dhe fëmijët.

200 ml

Frezyderm Baby Hydra Milk është një emulsion hidratues, i përshtatshëm për lëkurën e thatë, të irrituar dhe të ndjeshme të bebeve. 

Ka efekt zbutës, duke e mbrojtur nga dehidratimi dhe tharja. 

  • Formula është e pasur me Proteina Gruri, të cilat forcojnë shtresën e jashtme mbrojtëse të lëkurës.
  • Gjithashtu përmban Ekstrakte Kamomili, të cilat veprojne si anti-irrituese dhe anti-inflamatore.

Pas përdorimi ndihet lëkura e bebes e butë dhe e qetë.

E testuar dermatologjikisht.

  • Këshillohet përdorimi i përditshëm, duke e masazhuar butësisht lëkurën e fëmijës deri në përthithje të plotë.
  • Mund të përdoret si produkt pas ekspozimit në diell, për qetësimin e skuqjeve.

Shiko edhe