Frezyderm Chamomille Bath * 200 ML

Frezyderm Chamomille Bath * 200 ML

Lekë 1,700.00
Title:  
Solucion qetësues i irritimeve të lëkurës së bebeve.

200 ml

Frezyderm Chamomille Bath qetëson ndjeshëm lëkurën e irrituar. Ky solucion lehtësues siguron qetësim dhe kujdes për lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme në sajë të kombinimit të përbërësve.

  • Ektrakt Kamomili me efekt antiflogjistik dhe qetësues i irritimeve.
  • Aloe Vera me veti hidratuese dhe antiinflamatore.
  • Acidi Β-Glycyrrhetinate ka efekt emolient.
 I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur, të cilët vuajnë nga lëkura e thatë, urtikarie dhe irritime të tjera të lëkurës.

Testuar dermatologjikisht. Pa paraben.  • Tresni 25ml solucion në ujë të ngrohtë. 
  • Aplikoni tretësirën në zonën e irrituar dhe lëreni të veprojë për disa minuta.
  • Nuk ka nevojë të shpëlahet.
  • Këshillohet përdorimi i përditshëm deri në arritjen e rezultatit.

Shiko edhe