Froika AHA-8 Alfa Hydroxy Fruit Acid * 50ML

Froika AHA-8 Alfa Hydroxy Fruit Acid * 50ML

Lekë 2,210.00
Title:  
Krem eksfoliues natyral me 8% Alfa-Hidroksi Acide.

50 ml

 • Krem eksfoliues natyral me 8% Alfa-Hidroksi Acide.

  • Ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, duke riaktivizuar procesin e deskuamimit natyral të lëkurës. Korrekton efektivisht shenjat e plakjes, plakjes së parakohshme dhe fotoplakjes.
  • Falë Acidit Hialuronik rivendos dhe mban hidratimin e lëkurës.
  • Flavonoidet i japin efekt antioksidant dhe anti-rrudhë. Vitaminat A, C dhe E e mbrojnë kundër radikaleve të lira.
  • Efektiv përpara dhe pas procedurave dermatologjike si peeling (TCA, AHA), dermabrazion dhe mikrodermoabrazion, lazer.
  • Teksturë jo e yndyrshme, përthithet lehtësisht.

  Rezultati

  Lëkura bëhet më e butë, ka shkëlqim natyral dhe është e shëndetshme.

  Indikacionet:

  • Vija të holla & rrudha
  • Lëkurë e dehidratuar
  • Lëkurë e yndyrshme, akne
  • Lëkurë e thatë, e lodhur
  • Problem me njollat
  • Lëkurë që vuan nga mungesa e tonicitetit

Përdoreni fillimisht një herë në ditë (darkë) javën e parë dhe më pas përdoreni 2 herë në ditë. Aplikojeni kremin në lëkurë me lëvizje rrethore derisa të përthithet. 

Mund të ndjeni pak pickime në lëkurë, por kjo është e përkohshme. Nëse e përdorni në mëngjes, ju duhet të aplikoni një krem me mbrojtje të lartë para se të dilni.

Shiko edhe