Froika Hyaluronic Aha 10 Milk*125 ML

Froika Hyaluronic Aha 10 Milk*125 ML

Lekë 2,990.00
Title:  
Krem eksfoliues natyral me 10% Alfa-Hidroksi Acide.

125 ml

Krem eksfoliues natyral me 10% Alfa-Hidroksi Acide.

 • Ndihmon në largimin e qelizave të vdekura, duke riaktivizuar procesin e deskuamimit natyral të lëkurës.
 • Korrekton efektivisht shenjat e plakjes, plakjes së parakohshme dhe fotoplakjes.
 • Falë Acidit Hialuronik rivendos dhe mban hidratimin e lëkurës.
 • Flavonoidet i japin efekt antioksidant dhe anti-rrudhë.
 • Vitaminat A, C dhe E e mbrojnë kundër radikaleve të lira.
 • Efektiv përpara dhe pas procedurave dermatologjike si peeling (TCA, AHA), dermabrazion dhe mikrodermoabrazion, lazer.
 • Teksturë jo e yndyrshme, përthithet lehtësisht.

Rezultati

Lëkura bëhet më e butë, ka shkëlqim natyral dhe është e shëndetshme.

Indikacionet:

 • Vija të holla & rrudha
 • Lëkurë e dehidratuar
 • Lëkurë e yndyrshme, akne
 • Lëkurë e thatë, e lodhur
 • Problem me njollat
 • Lëkurë që vuan nga mungesa e tonicitetit

Përdoreni fillimisht një herë në ditë (darkë) javën e parë dhe më pas përdoreni 2 herë në ditë. Aplikojeni kremin në lëkurë me lëvizje rrethore derisa të përthithet. Mund të ndjeni pak pickime në lëkurë, por kjo është e përkohshme. Nëse e përdorni në mëngjes, ju duhet të aplikoni një krem me mbrojtje të lartë para se të dilni.

Shiko edhe