Haliborange baby & toddler multivitamin liquid 1m+ fl 250ml

Haliborange Baby & Toddler Multivitamin Liquid 1M+ 250 ML

Lekë 1,640.00
Title:  
Shurup me multivitamina për foshnjat dhe fëmijët 1 muaj e sipër.

250 ml

Shurupi Multivitamin Haliborange është një mënyrë komode që fëmija juaj të marrë vitaminat esenciale që i nevojiten çdo ditë.
Përmban një gamë të ekuilibruar prej 9 vitaminash, të cilat janë të nevojshme në rritjen e imunitetit, performancën mendore, forcimin e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.
Përbërësit:
Vitamina A - Ndihmon në suportimin e shikimit normal.
Vitamina B6 -Ndihmon për të transformuar ushqimin në energji.
Vitamina C - Ndihmon në forcimin e imunitetit.
Vitamina D - thelbësore për rritjen dhe zhvillimin e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. 
Vitamina E - Siguron mbrojtjen e indeve të trupit nga stresi oksidativ.
Vitamina B5 - Për suport normal mendor.
Doza ditore e rekomanduar:
Foshnjat, nga 1 muaj deri në 4 muaj: Gjysëm lugë çaji 5ml, në ditë.
Foshnjat, nga 4 muaj deri në 4 vjeç: Një lugë çaji 5ml, në ditë.
Fëmijët 4 vjeç e lart: Dy lugë çaji 5ml, në ditë.
Për fëmijët nën 6 muaj: shurupi mund të përzihet me qumësht ose ujë.
  • Nuk ka ngjyrues artificialë, aromatizues ose ëmbëlsues të shtuar.
  • I përshtatshëm për vegjetarianët.
  • Ruhet në ambjente ku nuk depërtojnë rrezet e diellit.
  • Pasi e keni hapur, ruajeni në frigorifer dhe përdoreni brenda 8 javësh.

Shiko edhe