La Roche Posay Cicaplast B5 Spray * 100 ML

La Roche Posay Cicaplast B5 Spray * 100 ML

Lekë 2,400.00
Title:  
Spraj riparues dhe qetësues i barrierës së lëkurës.

100 ml

La Roche Posay Cicaplast B5 Spray ndihmon në riparimin e barrierës së lëkurës dhe lehtëson çdo shqetësim.

Ideal për përdorim në zona të thata, të ashpra të copëtuara të lëkurës, së bashku me gërvishtjet, kullotjet dhe tatuazhet , duke zvogëluar pamjen dhe ndjesinë e thatësisë, acarimit dhe vrazhdësisë.

Kjo është në sajë të një infuzioni të Madecassoside, e cila ndihmon në një pamje të një lëkure më të butë dhe më të rehatshme.

I përshtatshëm për fëmijë nga mosha 3 vjeçare dhe të rritur.

Indikimet dermatologjike:

  • Xerosis
  • Post-laser.
  • Post-peeling.

Mund të aplikohet në trup dhe fytyrën.

Pa alkool. Pa parfum.


Aplikoni spraj La Roche-Posay Cicaplast B5 Soothing Repairing Concentrate Spray në një distancë minimale prej 15 cm nga lëkura. 

Fshijeni produktin e tepërt nga sytë dhe goja. Mund të përdoret në fytyrën dhe trupin e të rriturve dhe fëmijëve.

Shiko edhe