La Roche Posay Redermic R Cream * 30 ML

La Roche Posay Redermic R Cream * 30 ML

Lekë 6,140.00
Title:  
Krem anti-rrudhë me përmbajtje retinoli.

30 ml

La Roche Posay Redermic R Cream, ky krem ​​për fytyrën me retinol të pastër kundër rrudhave ndihmon në reduktimin e dukshëm të linjave të imta, rrudhave dhe njollave të moshës. 

Kjo formulë e vlerësuar me çmime ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e dukshëm të dëmtimit të parakohshëm nga dielli dhe është mjaft e butë për lëkurën e ndjeshme.

Ai siguron:

  • Retinol i pastër: Një derivat i vitaminës A (acidi retinoik) që rekomandohet gjerësisht nga dermatologët. Kur përdoret në formulat tona, ndihmon në promovimin e qarkullimit të qelizave sipërfaqësore dhe përmirëson pamjen e linjave të imëta dhe rrudhave.
  • Acidi Lipo-Hidroksi: I njohur gjithashtu si LHA, është një derivat i acidit salicilik dhe ka veti eksfoluese dhe rinovuese të sipërfaqes së lëkurës.
  • Glicerina: Rrjedh nga burimet bimore, është një hidratues i shkëlqyer. Ndihmon në hidratimin e lëkurës duke thithur ujin nga mjedisi përreth.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të selenit, një antioksidant natyral.

Hapi 1: Pas pastrimit, aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë.
Hapi 2: Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratant.
Hapi 3: Gjithmonë përdorni krem me faktor mbrojtës ndaj diellit gjatë ditës.

Shmangni zonën e syve.
Rekomandohet për përdorim gjatë natës.
Nëse lëkura është e ndjeshme gjatë përdorimit të parë, aplikojeni me pushim midis aplikimeve.

Shiko edhe