Mustela Creme Vergetures * 150 ML

Lekë 3,600.00
Title:  
Krem kundër strijave të lëkurës gjatë shtatzënies.

150 ml

Mustela Huile Vergetures është një formulë, e cila parandalon dhe redukton strijat gjatë periudhës së shtatzënies. Kryen funksion të trefishtë: hidratim afatgjatë, përmirësim i elasticitetit të lëkurës, ndjesi rehatie dhe butësie.

Përmban:

  • Vaj Maracuja (frut pasioni) përmirëson elasticietin e lëkurës dhe e mban lëkurën të butë dhe të tonifikuar.
  • Vaj Avokado, përmban një sasi të konsiderueshme acidesh yndyrore, të cilat ndihmojnë në ruajtjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës.
  • Vaj Luledielli, me sasi të lartë acidesh yndyrore ruan hidratimin dhe butësinë e lëkurës.
Pas aplikimit ndihet lëkura e butë dhe pa shenja.

Përbërësit etij janë organikë


  • Aplikojeni kremin duke e masazhuar lehtë në zonën e mesit, vitheve, dhe gjirit (përvec periudhës së gjidhënies).
  • Mos e aplikoni në shenjën e operacionit cezarian.

Shiko edhe