Mustela Huile Vergetures * 105 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Vaj me origjinë bimore, i cili redukton dhe parandalon strijat gjatë shtatzënies.

105 ml

Mustela Huile Vergetures është një formulë, e cila parandalon dhe redukton strijat gjatë periudhës së shtatzënies. Kryen funskion të trefishtë: hidratim afatgjatë, përmirësim i elasticitetit të lëkurës, ndjesi rehatie dhe butësie.

Përmban:

  • Vaj Maracuja (frut pasioni) përmirëson elasticietin e lëkurës dhe e mban lëkurën të butë dhe të tonifikuar.
  • Vaj Avokado, përmban një sasi të konsiderueshme acidesh yndyrore, të cilat ndihmojnë në ruajtjen e shtresës hidrolipidike të lëkurës.
  • Vaj Luledielli, me sasi të lartë acidesh yndyrore ruan hidratimin dhe butësinë e lëkurës.

Tekstura e tij e bën të përshtatshëm për masazhim. Pas aplikimit ndihet lëkura e butë dhe pa shenja.

Përbërësit etij janë organikë

Përdorimi:

Faza 1: Hidhni disa pika vaj në duar.

Faza 2: Aplikojeni vajin duke e masazhuar lehtë në zonën e mesit, vitheve, dhe gjirit (përvec periudhës së gjidhënies)

Shiko edhe