Mustela Hydra Bebe Facial Creme 40 ML

Lekë 1,100.00
Title:  
Krem hidratues për fytyrën e bebave.

40 ml

Mustela Hydra Bebe Facial Cream është një krem, i cili hidraton dhe përforcon lëkurën që nga dita e parë e lindjes së bebit.
• Lëkura hidratohet menjëherë dhe për një kohë të gjatë.
• Përforcon funksionin barrierë të lëkurës, duke i falur shumë butësi dhe elasticitet.
Si përbërës kryesor i formulës së kremit është Avocado, një përbërës i patentuar me origjinë natyrore që forcon strukturën e lëkurës.
Baza e gjalpit Shea, vaji i jojobës, vitaminat E dhe F, sigurojnë hidratim mjaft të mirë për lëkurën e bebes.

-97% e përbërësve janë me origjinë natyrore.
- Hipoallergjik, formuluar për të minimizuar rreziqet nga alergjitë e ndyshme.
-0% paraben, ftalat, fenoksietanol.
-Testuar dermatologjikisht.
Aplikoni kremin tek fytyra e bebes, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Shiko edhe