Mustela – Maternity Essential Care Multi-Purpose Lotion * 200 ML

Mustela – Maternity Essential Care Multi-Purpose Lotion * 200 ML

Lekë 3,400.00
Title:  

Një produkt për kujdesin e lëkurës që plotëson nevojat thelbësore të lëkurës gjatë dhe pas shtatzënisë.

200 ml

Një produkt për kujdesin e lëkurës që plotëson nevojat thelbësore të lëkurës gjatë dhe pas shtatzënisë.

Falë vetive hidratuese, parandalon dhe ndihmon në reduktimin e strijave, zvogëlon ndjesitë e kruajtjes dhe ndihmon lëkurën të rifitojë elasticitetin e saj pas shtatzënisë.

Ky qumësht me shumë veprime nxjerr përfitimet e tij nga Maracuja: vaji i tij është ushqyes, polifenolet e tij qetësuese dhe koncentrati i tij nxit elasticitetin e lëkurës.

  • Teksturë e lehtë, jo ngjitëse.
  • Pa aromë të shtuar, aroma sigurohet natyrshëm nga përbërësit.
  • I përshtatshëm në ushqyerjen me gji.
  • 99% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale.
  • 52% e të gjithë përbërësve janë rritur në mënyrë organike.
  • I testuar dermatologjikisht.
  • Prodhuar në Francë.Udhëzime mbi përdorimin:

  • Aplikojeni në trup në mëngjes dhe në mbrëmje, që nga fillimi dhe gjatë gjithë shtatzënisë.
  • Vazhdoni pas lindjes për të paktën 8 javë. Masazhoni zonat e prekura (gjinjtë, barku, ijet dhe kofshët) me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht.

Shiko edhe