Mustela Savon Surgras * 100 G

Lekë 800.00
Title:  
Sapun pastrues i fytyrës dhe trupit për bebe.

100 g

Mustela Savon Surgras ushqen lëkurën e thatë të foshnjës me një efekt afatgjatë. Gjithashtu rikthen barrierën e lëkurës dhe mbron atë nga agresionet mjedisore. Plus, zbut lëkurën e foshnjës dhe ka një erë të këndshme. 

Përmban:

  • Dyllin e çmuar të bletës, që kombinohet me Kold Kremin për të ushqyer lëkurën e foshnjës duke ruajtur edhe barrierën e lëkurës.
  • Ceramidet dhe Kold Krem ndihmojnë në rivendosjen dhe mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës.
  • Gjalpi Shea zbut dhe ushqen lëkurën.
  • Vajrat vegjetale kanë veti ushqyese (të pasura me sterol i cili siguron acide yndyrore esenciale).
Testuar dermatologjikisht.

  • Fërkoje sapunin në duar të njoma derisa të shkumëzojë.
  • Lani trupin e fëmijës butësisht.
  • Shpëlani me ujë të bollshëm.

Shiko edhe