Mustela Shampooing Mousse Nourrisson * 150 ML

Lekë 1,100.00
Title:  
Shampo në formë shkume, për skalpin delikat të bebeve.

150 ml

Mustela Shampooing Mousse Nourrisson pastron në mënyrë delikate skalpin e bebeve të sapolindura në përditshmëri. Njëkohësisht ndihmon në parandalimin e shfaqjes së krustave të qumështit si edhe redukton dukjen e tyre.

  • Polifenolet e Avokados janë përbërës natyralë, të fuqishëm, të cilët mbrojnë skalpin e bebeve dhe fëmijëve.
  • Kombinimi me përbërës të tjerë ndihmon në hidratimin dhe zbutjen e skalpit.

Formula nuk shkakton hipersensitivitet.

Përmban 99% përbërës natyralë.

Testuar dermatologjikisht.

  • Pas aplikimit të kremit kundër krustave gjatë natës, aplikoni një sasi të vogël shampo në skalpin e bebes dhe e masazhoni butësisht.
  • Lëreni të veprojë rreth 1-2 minuta.
  • Shpëlajeni me ujë të bollshëm, duke eleminuar dhe krustat.
  • Në rast kontakti me sytë, shpëlajini me ujë të bollshëm.

Shiko edhe