Mustela Stelatopia Creme Emolliente Face * 40 ML

Lekë 1,600.00
Title:  
Krem fytyre për bebe me lëkurë të thatë, me tendencë atopike.

40 ml

Mustela Stelatopia Creme Emolliente Face zbut, qetëson dhe redukton skuqjen e lëkurës së fytyrës. Për shkak të efektit barrierë, ky krem mbron lëkurën e fytyrës së fëmijës nga agresorët e jashtëm.

  • Avokado Perseose ruan pasurinë qelizore të lëkurës dhe forcon efektin barrierë të saj.
  • Distilati i Vajit të Lulediellit me vetitë e tij zbutëse, rimbush mungesat lipidike të lëkurës.
  • Ekstrakti i Likorices redukton skuqjet e fytyrës.

Testuar nën kontroll dermatologjik.

0% Parfum. 0% Paraben. 0% Phenoxyethanol.

  • Aplikoni kremin në mëngjes dhe mbrëmje në të githë fytyrën.
  • Nëse është e nevojshme, mund të aplikohet me kujdes në zonën rreth syve.
  • Shmangni kontaktin direkt me sytë.

Shiko edhe