Mustela Stelatopia Creme Lavante * 200 ML

Mustela Stelatopia Creme Lavante * 200 ML

Lekë 2,100.00
Title:  
Krem pastrues i lëkurës së thatë të bebeve dhe fëmijëve.

200 ml

Mustela Stelatopia Creme Lavante pastron dhe rimbush butësisht lëkurën e fëmijëve dhe të porsalindurve duke qetësuar ndjesitë e acarimit dhe shtrëngimit. Lë një film mbrojtës afatgjatë në lëkurën e foshnjës.

Shkuma kremoze e vajit shpëlahet në një kohë të shkurtër dhe tretet lehtë në ujin e banjës, ku gjithashtu bëhet vaj banje: një produkt me qëllim të dyfishtë!

  • Përbërësi kryesor aktiv në gamën tonë Stelatopia është Vaji i Distiluar i Lulediellit. Ky përbërës është zgjedhur veçanërisht për lëkurën jashtëzakonisht të thatë sepse aktivizon procesin e rimbushjes së lëkurës dhe ka veti qetësuese të provuara prej kohësh.
  • Për të forcuar fuqinë e tij hidratuese, formula është kombinuar me Avokado Peresose®, Gjalp Shea dhe Glicerinë me origjinë natyrore.

  • Aplikojeni kremin në lëkurën e fëmijës.
  • Masazhojeni lëkurën e fëmijës butësisht.
  • Shpëlajeni me ujë të bollshëm. Më pas thani lëkurën e fëmijës, pa e fërkuar ashpër atë.

  • Shiko edhe