Mustela Stelatopia Gel Lavant Nourrisant Au Cold Cream 200 ML

Lekë 2,000.00
Title:  
Xhel larës për lëkurën e thatë të trupit dhe skalpit të bebeve.

200 ml

Mustela Stelatopia Gel Lavant Nourrisant Au Cold Cream pastron dhe ushqen lëkurën e thatë të foshnjës me një efekt afatgjatë. Gjithashtu rikthen barrierën e lëkurës dhe mbron atë nga kushtet mjedisore.

Plus, ruan butësinë e lëkurës dhe mban një erë të këndshme.

Përmban:

  • Dylli i çmuar i Bletës, kombinohet me Kremin e Ftohtë për të ushqyer lëkurën e foshnjës duke ruajtur edhe barrierën e lëkurës.
  • Ceramide dhe Kremi i Ftohtë ndihmojnë në rivendosjen dhe mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës.
  • Gjalpi Shea zbut dhe ushqen lëkurën.
  • Vajrat vegjetale kanë veti ushqyese (të pasura me sterol, i cili siguron acide yndyrore esenciale).

  • Hidhni një sasi të mjaftueshme xheli në duar dhe e shkumëzoni atë.
  • Pastroni me kujdes flokët dhe trupin e bebes.
  • Shpëlani me ujë të bollshëm.
  • Thani lëkurën e bebes pa e fërkuar fort.

Shiko edhe